Küçük Kara Balık (Ciltsiz) Pdf indir


Küçük Kara Balık (Ciltsiz) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Küçük Kara Balık (Ciltsiz) kitabı 56 olarak çıkarılmıştır. Samed Behrengi tarafından kaleme alınan Küçük Kara Balık (Ciltsiz) isimli kitap 9789755109725 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Küçük Kara Balık (Ciltsiz) kitabını 19.12.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Küçük Kara Balık (Ciltsiz) pdf oku indir.

Küçük Kara Balık (Ciltsiz) pdf indir

Samed Behrengi (1939-1968), İranlı bir yazar. On bir yıl İran’ın Azerbaycan kesiminde köy köy dolaşarak öğretmenlik yaptı. Öğretmenken bile öğrenciliği bırakmadı: Halkın dilinde dolaşan masalları, söylenceleri derledi, yorumladı, yeniden yazdı. Bunun yanı sıra Tebriz Üniversitesinde İngilizce öğrenimi gördü. 1968 senesinin Eylül ayında, daha 29 yaşındayken, Aras Irmağı kışısında ölüsü bulundu. Yüzerken boğulduğu söylendisi yayıldıysa da buna kimse inanmadı. Çünkü Samed Behrengi, yazdığı masallarla, ülkesinin başına çöreklenmiş Şahlık düzenini açık açık eleştiriyor, her türlü baskı yönetimine karşı çıkıyordu. Küçük Kara Balık, onun yalnızca İran’da değil, dünyanın birden fazla ülkesine tanınıp sevilmesine yol açmış bir ölümsüz kitaptır. Bu ufak kitap, Bratislava ve Bolonga Dünya Çocuk Kitapları Fuarlarında ödüller aldı. Yediden yetmişe herkesin beğenerek bir çırpıda okuyacağı bu güzelim çocuk öyküsünü yeni bir çevirisiyle paylaşmak istedik.

Küçük Kara Balık (Ciltsiz) kitap özeti

Küçük Kara Balık (Ciltsiz) pdf oku

Küçük Kara Balık (Ciltsiz) Pdf indir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evlilik sitesi, arkadaş bul, evlilik ilanları, hayat arkadasim, üyeliksiz arkadaşlık siteleri, dul bayanlarla tanışma, arkadaş bulma, bizimmekan, ciddi evlilik siteleri, dost bul, sevgili ara